Předně z celého srdce děkuji všem, kteří přispěli na podporu pákistánských rodin. Reakce na mou poslední výzvu byla velmi štědrá – vybralo se přes 100 000 Kč. Říkal jsem si, to je více, než je potřeba na pokrytí nákladů na dva měsíce, a po dohodě s Dignity jsme plánovali, že ještě Suhailovi zaplatíme autoškolu a možná ještě přispějeme druhé pákistánské rodině na zdravotní pojištění.

Jenže teď přišla další rána – Suhail měl 3. ledna nastoupit do práce, ale když přišel, předali mu výpověď. Americká firma ICON, u níž měl být zaměstnán, prý omezuje své evropské aktivity. Je-li to skutečný důvod, nevím. Suhail mi přeposlal onen dopis s výpovědí, tam žádný důvod ani žádné vysvětlení uvedeny nejsou. Jen konstatování, že během dvou měsíců mohou obě strany od smlouvy odstoupit.

Takže přicházím s další výzvou či spíše prosbou. Nevěděli byste o nějakém zaměstnání pro člověka, který sice umí několik jazyků, ale čeština mezi nimi (zatím) není? Suhail se pochopitelně domluví velmi dobře anglicky. Je to činorodý člověk, který se už dlouho pere se životem, je aktivní a adaptabilní.

Záleží na Hospodinu, který se slitovává… Prosím tedy i o vaše modlitby. Pochopitelně podám zprávu, jak se věci vyvíjejí.

Dan Drápal

  1. ledna 2022