Vítejte na mých stránkách!

Milý čtenáři,

Vítám Vás na svých webových stránkách. Uveřejňuji na nich většinu svých písemných projevů. Mnohé z mých článků naleznete rovněž na stránkách Institutu Williama Wilberforce (www.wilberforce.cz), na stránkách www.krestandnes.cz,  na Neviditelném psu (www.neviditelnypes.lidovky.cz), na Christnetu (www.christnet.cz), případně v Konzervativních listech (www.konzervativnilisty.cz).

V oddílku „Bibliografie“ naleznete seznam knih, které jsem doposud publikoval.

Z webových stránek Databáze křesťanských děl je možno stáhnout přes stovku mých starších kázání, biblických vyučování apod. Novější audionahrávky najdete na www.biblicke.cz.

V prosinci 2016 vyšla moje knížka Když oslice promluvila - 2. díl "Biblických studií". 

Nyní intenzivně pracuji na Úvahách nad 5. knihou žalmů.

Kromě literární a publicistické aktivity vidím další významné těžiště své činnosti ve vedení domácí skupinky, kterou považuji za skvělý prostředek k duchovnímu růstu. Skupinku vidím jako prostředí, kde se sice nevyřeší všechny problémy, mnohé však ano.

Se skupinou křesťanů se setkáváme na "otevřené" skupince.  Scházíme se vždy ve čtvrtek v půl sedmé večer ve sborových prostorách na Budějovické 9. Trochu těžko se to hledá, neboť na téže adrese sídlí spousta firem. Mj. je tam studio Papilon - podle toho to můžete najít. Jdete do prvního patra a jsou to první dveře vpravo. Příjít může každý... Nahrávky (některých) slov z těchto setkání můžete najít na www.biblicke.cz.

Pokud jsem v Praze, snažím se účastnit se bohoslužeb Křesťanského společenství Praha - Jih, které se schází na výše uvedené adrese každou neděli v 10 hod. vyjma letních měsíců. Přijímám rovněž pozvání ke kázání v různých jiných městech - informace najdete v rubrice "Cesty a kázání".

Na této stránce vidíte rovněž rubriku Benovy obrazy.Jde o obrazy mého syna Benjamína, který rovněž miluje Boha a snaží se ho oslavit jak hudbou, tak malováním. Jeho hudební skladby najdete na Youtube, když si do vyhledávače zadáte "Benjamín Drápal".

Jako konzervativní člověk toužím po tom, aby se na mých stránkách nevyskytovalo nic neslušného. Proto na nich neumožňuji „diskusi“, kam by mohli lidé psát bez zveřejnění své identity. Pokud ale máte skutečný zájem o výměnu názorů, pak Vaše názory uvítám a pokusím se odpovědět buď osobně, nebo písemně. Můžete mi napsat na adresu ampelos(at)volny.cz

Dan Drápal

 

© 2013 Dan Drápal