Stránky jsou ve výstavbě. Děkujeme za pochopení, navštivte nás příští týden.

Vítejte na mých stránkách!

Milý čtenáři,

Vítám Vás na svých webových stránkách. Uveřejňuji na nich většinu svých písemných projevů. Mnohé z mých článků naleznete rovněž na stránkách Institutu Williama Wilberforce (www.wilberforce.cz), na stránkách www.krestandnes.cz,  na Neviditelném psu (www.neviditelnypes.lidovky.cz), na Christnetu (www.christnet.cz), případně v Konzervativních listech (www.konzervativnilisty.cz).

V oddílku „Bibliografie“ naleznete seznam knih, které jsem doposud publikoval.

Z webových stránek Databáze křesťanských děl je možno stáhnout přes stovku mých starších kázání, biblických vyučování apod. Novější audionahrávky najdete na www.biblicke.cz.

V červenci 2017 vyšly mé Úvahy nad 5. knihou Žalmů. 

Doufám, že do konce roku vyjde 3. svazek mých biblických studií – již je hotov a odevzdán nakladateli. Bude obsahovat – mimo jiné – stati „Rodinné problémy ve světle Písma“ nebo „Záhada Ježíšova rodokmenu“.

V červnu 2017 jsem se přestěhoval do Jeseníku. Jednou měsíčně budu kázat v KS Jeseník a podle možností zde povedu biblické hodiny (ve čtvrtek v 17:15), případně kurzy Základů (po individuální domluvě. I když v omezenější míře, budu i nadále přijímat pozvání ke kázání v různých jiných městech – informace najdete v rubrice „Cesty a kázání“.

V současné době pracuji na sbírce krátkých biblických zamyšlení – něco jako „Na každý den“ (definitivní pojmenování je zatím otevřené).

Na této stránce vidíte rovněž rubriku Benovy obrazy. Jde o obrazy mého syna Benjamína, který rovněž miluje Boha a snaží se ho oslavit jak hudbou, tak malováním. Jeho hudební skladby najdete na Youtube, když si do vyhledávače zadáte „Benjamín Drápal“.

Jako konzervativní člověk toužím po tom, aby se na mých stránkách nevyskytovalo nic neslušného. Proto na nich neumožňuji „diskusi“, kam by mohli lidé psát bez zveřejnění své identity. Pokud ale máte skutečný zájem o výměnu názorů, pak Vaše názory uvítám a pokusím se odpovědět buď osobně, nebo písemně. Můžete mi napsat na adresu ampelos(at)volny.cz

Dan Drápal